مجموعه کارگاه‌های بقا در طبیعت

بردباری، مهارت زنده ماندن

یادگیری مهارت‌های زنده ماندن به ارتقاء اعتماد به نفس و خودباوری شما کمک می‌کند، به‌طوری که در هر شرایطی در زندگی، امور روزمره کاری، سفر و ماجراجویی و ...، چنانچه در شرایط اضطرار قرار بگیرید، آرامتر، خونسردتر و با بردباری عمل خواهیدکرد. به خاطر داشته باشید که بردباری هدایت گر اندیشه، زره اراده و سنگر منطق است.

این تجربه فقط برای شما نیست

ممکن است فرد یا گروهی از اطرافیان تان به شما نیاز داشته باشند؛ شاید شما تنها فردی باشید که مهارت‌های بقا را آموخته‌اید. پس شما می‌توانید به خود، خانواده و دوستان‌تان کمک کنید. بقا در طبیعت و یادگیری تهیه و ایجاد نیازهای بنیادین انسان، یک تجربه عالی‌است که قطعا می‌تواند روزی به کارتان آید.

ارتباط با ذات طبیعت

هر چیزی را که داریم، می‌خریم و یا استفاده می‌کنیم، همه چیزمان، همگی از طبیعت نشأت گرفته‌است، طبیعت پر از رمز و راز است و قوانین نانوشته‌ی فراوانی دارد. یادگیری مهارت‌های بقا ما را به ذات طبیعت پیوند می‌دهد. به یاد داشته باشید که هرج و مرج قانون طبیعت بود و نظم رویای انسان.

شکست را تجربه کنید

گذراندن دوره بقا در طبیعت نوعی ماجراجویی‌است. بهتر است کمی از زندگی عادی و روتین خود فاصله بگیرید. به خاطر داشته باشید که همه ما فقط یک بار فرصت زندگی داریم و در شرایط بقا فرصت آزمون و خطا نیست. به خاطر بسپاریم که شکست کشنده نیست، اما شکست در تغییر ممکن است مرگبار باشد

برای اطلاع از جزئیات کارگاه بقا در جنگل و نحوه ثبت‌نام پس از مطالعه کامل قوانین و مقررات کارگاه در همین صفحه، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

آئین‌نامه ثبت‌نام در مجموعه کارگاه‎های بقا

با همه وجود مستقل باشید

زمانی می‌توانید سرنوشت خود را به دست بگیرید که فقط در زندگی به خودتان وابسته باشید. در مقیاسی بزرگ‌تر، چنانچه با حادثه‌ای روبرو شوید، نه موسسات و نه دولت، هیچ یک به شما کمکی نخواهندکرد. لذا همواره با خود تکرار کنید که شما تنها مسئول خودتان هستید. برای زنده ماندن اغلب لازم است مبارزه کنید و برای مبارزه باید همه وجودتان باشید.

چالش تنهایی

کسی تا کنون نگفته که بقا دوره‌ای آسان است. مهارت‌های بقا را بارها در تنهایی و در خلوت تکرار کنید. کار ساده‌ای چون برپایی آتش در شرایط جوی بارانی برای‌تان کشنده خواهد بود. ولی اطمینان داشته باشید که پاداش این ممارست روزی زندگی‌تان را نجات خواهد داد. به یاد بسپارید آنکه در تنهایی و انزوا شاد می‌شود یا حیوانی وحشی است، یا روح پاکی دارد.

ذهن ما و مادر طبیعت

در شرایط بحرانی مادر طبیعت به شما اهمیتی نمی‌دهد و در برابر حوادث شما را در تنگنا قرار خواهد داد. بهترین کار این است که از نظر ذهنی آماده باشید. مهارت‌های آموزشی بقا امتحان خود را پس داده‌اند. پس بیایید با ذهن‌تان دعا کنید، نه برای پنهان شدن از خطرات، بلکه برای داشتن شهامت مواجه شدن با آن‌ها.

دانش، قدرت است

دانش زنده ماندن در طبیعت همیشه با شماست. بدون توجه به کسی که هستید و یا جایی که می‌روید. این دانش به منبع برق، سرویس پشتیبانی تلفنی، سوخت و انرژی‌های پیرامونی وابسته نیست. فقط به شما و ذهن‌تان وابسته است. صرف نظر از همه شرایط، برای زمانی است که شما به آن نیاز دارید. این دانش یک قدرت بی منت و بی بدیل است.

اطلاعات بیشتر را در آئین‌نامه ثبت‌نام در مجموعه کارگاه‎های بقا مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری کنید

اشتباه نکنید! دوره بقا یک سرمایه‌گذاری روی وقت و پول شما نیست، بلکه سرمایه‌گذاری روی وجود خود شماست. ارزشمندترین منابع، خود شما هستید. هیچ‌وقت قدرت خودتان را دست کم نگیرید. شما منحصر به فرد و بسیار شگفت انگیزید. به یاد بسپارید که همیشه بهترین راه برای برون رفت از هر مشکل عبور از میان همان مشکل است.

هرگز برای من اتفاق نخواهد افتاد

تحقیقات انجام‌گرفته نشان می‌دهد که اتفاقات ناگوار طی سال‌های اخیر رو به افزایش‌است. در طول یک سفر طبیعت‌گردی یا در زندگی، حوادث ناگهانی و غیر منتظره زیادی پیش می‌آید که هر فرد برای زنده‌ماندن باید به دانش و منابع خود تکیه‌کند. به یاد داشته باشید که جمله " هرگز برای من اتفاق نخواهد افتاد " چیزی جز خیال خام نیست !!