مجموعه کارگاه‌های بقا در طبیعت

مهارت زنده‌ ماندن

یادگیری مهارت زنده ماندن در طبیعت به افزایش عزت نفس و خودباوری شما کمک می‌کند، بطوریکه در هر شرایطی در زندگی چه سفر و چه فعالیت‌های روزمره و کاریتان که تحت فشار هستید، آرامتر، خونسردتر و آسانتر عمل می‌کنید. این دوره آگاهی و هوشیاری شما را بالا می‌برد و هر زمان که بیرون می‌روید نگاه و رویکرد جدیدی به محیط اطراف خود خواهید داشت.

این تجربه فقط برای شماست

درست است، ممکن است کسی به شما نیاز داشته باشد؛ همسرتان، فرزندانتان، والدین‌تان، خواهر و یا برادرتان، دوست‌تان. این احتمال وجود دارد که شما تنها کسی باشید که مهارت‌های بقا در طبیعت را آموخته‌اید. پس شما می‌توانید از این دانش و مهارت در جهت کمک به خود، خانواده و دوستان‌تان بهره‌مند شوید.

ارتباط با طبیعت

هر چیزی که می‌خریم و یا استفاده می کنیم از طبیعت نشأت گرفته است، همه چیز! طبیعت واقعا پر از راز است و عجیب. یادگیری مهارت‌های بقا ما را به طبیعت پیوند می‌دهد. بقا در طبیعت و یادگیری تهیه و ایجاد نیازهای بنیادین انسان، یک تجربه عالیست که قطعا می‌تواند روزی به کارتان آید.

ماجراجویی را تجربه کنید

آخرین باری که از دایره امن خود بیرون آمدید، کی بوده است؟ گذراندن دوره بقا در طبیعت یک نوع ماجراجویی است. بهتر است کمی از زندگی روتین خود فاصله بگیرید و شرایط زنده‌مانی در طبیعت را تجربه کنید. علاوه بر این شما در این دوره با انسان‌هایی فوق العاده آشنا خواهید شد که مانند شما نگرشی متفاوت به زندگی دارند. به خاطر داشته باشید که همه ما فقط یک بار فرصت زندگی داریم.

برای اطلاع از جزئیات کارگاه بقا در جنگل و نحوه ثبت‌نام پس از مطالعه کامل قوانین و مقررات کارگاه در همین صفحه، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

آئین‌نامه ثبت‌نام در مجموعه کارگاه‎های بقا

مستقل باشید

یادگیری مهارت‌های بقا در طبیعت پایه و اساس به دست آوردن استقلال است. زمانی می‌توانید سرنوشت خود را به دست بگیرید که فقط در زندگی به خودتان وابسته باشید. در مقیاسی بزرگ‌تر، چنانچه فاجعه و یا حادثه‌ای پیش بیاید، نه موسسات و نه دولت، هیچ یک به شما کمکی نخواهند کرد. فقط در حالتی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید که خونسرد بوده و عزت نفس داشته باشید، لذا همواره با خود تکرار کنید که شما تنها مسئول خودتان هستید.

چالش شخصی

یادگیری مهارت‌های بقا یک چالش است، کسی تا کنون نگفته که بقا دوره‌ای آسان است. مهارت‌های بقا نیاز به تمرین و پشتکار دارد. کار ساده‌ای چون برپایی آتش در شرایط آب و هوای بارانی می‌تواند خسته کننده باشد و به ساعت‌ها تمرین و ممارست احتیاج دارد. ولی اطمینان داشته باشید که پاداش این ممارست روزی زندگی‌تان را نجات خواهد داد. این چالش شخصی قطعا حس عمیق صلح و اعتماد به نفس را در شما قدرت می‌بخشد.

مادر طبیعت

در شرایط بحرانی مادر طبیعت به شما اهمیتی نمی‌دهد و حتی می‌تواند قاتلی بی‌رحم باشد و در برابر حوادث شما را در تنگنا قرار دهد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که برای مقابله با پیامدهای پیش آمده، از نظر ذهنی آماده باشید. مهارت‌های آموزشی بقا امتحان خود را پس داده‌اند. حفظ خونسردی، اعتماد به نفس، ایجاد پناهگاه، مدیریت آب و غذا، افروختن آتش، جهت یابی و ...، همگی امنیت را به شما هدیه می‌دهند.

دانش، قدرت است

دانش زنده ماندن در طبیعت همیشه با شماست. بدون توجه به جایی که هستید و یا جایی که می‌روید. این دانش نیازی به منبع برق یا سرویس تلفنی ندارد. به سوخت یا باطری هم وابسته نیست. صرف نظر از همه شرایط، برای زمانی است که شما به آن نیاز دارید. این یک قدرت بی‌بدیل و بی‌منت است.

اطلاعات بیشتر را در آئین‌نامه ثبت‌نام در مجموعه کارگاه‎های بقا مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری کنید

اشتباه نکنید ! دوره بقا در طبیعت یک سرمایه‌گذاری روی وقت و پول شما نیست، بلکه سرمایه‌گذاری روی خود شماست. ارزشمندترین منابع، خود شما هستید، جان شماست. هیچ وقت قدرت خودتان را دست کم نگیرید. شما منحصر به فرد و شگفت انگیزید. صرف کردن کمی وقت و پول می‌تواند زندگی‌تان را تغییر دهد. پس بیایید اینبار برای خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

هرگز برای من اتفاق نخواهد افتاد

تحقیقات انجام‌ گرفته نشان می‌دهد که اتفاقات ناگوار طی سال‌های اخیر رو به افزایش‌است. در طول یک سفر طبیعت‌گردی حوادث ناگهانی پیش می‌آید که هر فرد برای زنده‌ماندن باید به دانش و منابع خود تکیه‌کند. به یاد داشته باشید که جمله "هرگز برای من اتفاق نخواهد افتاد" چیزی جز خیال خام نیست.