کانون خانواده سبز طبیعت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده فراگیر عموم به‌ویژه کودکان و نوجوانان از کامپیوتر و گوشی‌های موبایل، ارتباط آن‌ها با فضای واقعی پیرامون خود و حتی ارتباط موثر با خانواده و همسالان دچار اختلال اساسی شده است به‌نحوی که این خلاء در آینده و در زندگی فردی و اجتماعی آن‌ها تأثیر بسزایی خواهد‌ داشت. از طرفی به دلیل تغییر روش و شرایط زندگی خانواده‌ها فرصت کمتری را در کنار فرزندان خود می‌گذرانند. عدم ارتباط و تعامل کافی بین فرزندان و خانواده و در نتیجه نقصان در روابط فردی و اجتماعی باعث بروز عدم اعتماد به نفس و مانع از ابراز کامل خود در جامعه و در بین گروه‌های اجتماعی مختلف خواهد شد. این وضعیت نه تنها در حال کنترل و کاهش نبوده بلکه هر روز و با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در حال گسترش نیز می‌باشد. بنظر می‌رسد عدم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده درست و اصولی از تکنولوژی و نبود سرگرمی‌های مفرح و جذاب به‌عنوان جایگزین، از اصلی‌ترین موانع در کنترل این موضوع می‌باشند. موسسه طبیعت به عنوان پیشرو در حوزه آموزش اکوتوریسم، بر آن شد تا در راستای ترویج فرهنگ طبیعت‌گردی به همراه حفاظت از منابع طبیعی و برای دوری از وضعیت موجود و فراهم آوردن بستری مناسب و مطمئن برای خانواده‌های علاقه‌مند به رشد بهتر فرزندان خود و ایجاد فضایی مناسب جهت ارتباط هرچه بیشتر والدین با فرزندان خود، اقدام به تأسیس کانون خانواده سبز طبیعت نماید. کانون خانواده سبز با همکاری تنی چند از فراگیران و دانش آموختگان علاقه‌مند موسسه طبیعت و همراهی و پشتیبانی کارشناسان این حوزه و به منظور کمک به افزایش رشد فردی و اجتماعی کودکان و تعامل هرچه بهتر اعضای خانواده با یکدیگر در راستای داشتن زندگی شاد و سالم در تابستان سال 98 آغاز به فعالیت نموده است.

ترویج فرهنگ طبیعت‌گردی

مرامنامه‌ کانون خانواده سبز

مرامنامه‌ کانون خانواده سبز

ما فراگیران و دانش‌آموختگان موسسه‌ طبیعت با تأسیس کانون خانواده سبز طبیعت باور داریم و می‌خواهیم:
- با اجرای برنامه‌های آموزشی-ترویجی نسبت به آشناسازی جامعه (والدین، مدارس، مدیران، بزرگسالان، کودکان، نوجوانان، حامیان، سازمان‌ها و...) در قالب انواع کارگاه‌ها و دوره‌های طبیعت‌گردی در جهت آشتی کودکان و والدین با طبیعت اقدام نماییم.
- در قالب اجرای برنامه مشترک بین والدین و فرزندان، بستری مطمئن، ایمن و مفید را به منظور تعامل بیشتر و موثرتر کودکان و نوجوانان با همسالان و والدین مهیا کنیم.
- با اجرای برنامه‌های عملی-کاربردی در بستر طبیعت به افزایش یادگیری مهارت‌های فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان (افزایش اعتماد به نفس، قدرت تصمیم‌گیری، مهارت‌های راهبری و بالا بردن روحیه کار تیمی و ...) کمک کنیم.
تمامی فعالیت‌ها در طبیعت انجام می‎شود و به محیط زیست احترام می‌گذارد، لذا در هنگام انجام فعالیت‌ها آموزه‌های‌حفاظتی و محیط زیستی خود را در اختیار کودکان، نوجوانان و خانواده‌های آنان قرار می‌دهیم.
با توجه به تنوع اجرا و اهداف، در حین اجرای کارگاه‌های خانواده سبز، سعی می‌کنیم کودکان، نوجوانان و والدین را با میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران و اهمیت حفاظت از آنها آشنا کنیم.تماس با کانون خانواده سبز

  • از طریق اینستاگرام: Tabiat_greenfamily_club
  • از طریق ایمیل: tabiatgreenfamilyclub@gmail.com

فیلم‌های خانواده سبز طبیعت

گالری تصاویر

مطالب مرتبط

کانون خانواده سبز طبیعت

نام و نام خانوادگی 
می‌خواهم: * میتوانید بیش از 1 گزینه انتخاب نماییدسایر
شماره تماس  
ایمیل  
کد بالا را در کادر وارد نمایید :