کانون گردشگری آبی طبیعت

گردشگری آبی به واسطه پیوند ناگسستنی‌اش با آب همیشه جزو یکی از پر طرفدارترین، مفرح‌ترین و هیجان‌انگیزترین شاخه‌های گردشگری در میان مردم جهان بوده و هست.خوشبختانه کشورمان با داشتن حدود 2,700 کیلومتر مرز آبی، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، تالاب‌ها و دیگر انواع منابع آبی، حتی با وجود قرار گرفتن در کمربند خشکی نیمکره شمالی از جایگاه بسیار قابل قبولی از نظر منابع آبی و پتانسیل‌های بالقوه برای گردشگری آبی ساحلی برخوردار است.بر این اساس موسسه طبیعت به عنوان پیشرو در حوزه آموزش اکوتوریسم بر آن شد تا در راستای ترویج گردشگری آبی در جامعه و فراهم آوردن بستری مناسب و مطمئن برای علاقمندان به فعالیت‌های آبی اقدام به برگزاری کارگاه‌های تئوری و عملی در این حوزه نماید که با استقبال کم نظیر و پرشور علاقه‌مندان به فعالیت‌های آبی مواجه شد. گستردگی فعالیت‌های آبی و لزوم توجه و تمرکز بیشتر بر روی این حوزه، موسسه طبیعت را بر آن داشت تا با تأسیس کانون گردشگری آبی طبیعت نسبت به توسعه علمی و عملی این شاخه مفرح و پر طرفدار از گردشگری در کشور اقدام نماید.در نهایت این کانون با همکاری تنی چند از فراگیران و دانش‌آموختگان علاقمند موسسه طبیعت و همراهی و پشتیبانی کارشناسان این حوزه و بمنظور تحقیق، توسعه و ترویج گردشگری آبی در بهار 99 آغاز به فعالیت نموده است. این مهم حاصل نمی‌شد مگر با راهنمایی و راهبری مستمر و تخصصی جناب آقای کیانوش محرابی، استاد برجسته‌ی حوزه گردشگری آبی و گردشگری ماجراجویانه که از ابتدای شکل‌گیری ایده تاسیس کانون گردشگری آبی طبیعت همواره پشتیبان و مشوق تیم اجرایی کانون بوده‌اند و در ادامه راه نیز با حضور خود الهام بخش تیم اجرایی و سایر علاقه‌مندان به این حوزه خواهند بود.

 

تماس با اینستاگرام کانون گردشگری آبی طبیعت

مرام‌نامه کانون گردشگری آبی طبیعت

مرام‌نامه کانون

ما فراگیران و دانش‌آموختگان موسسه طبیعت با افتتاح کانون گردشکری آبی طبیعت، به پتانسیل ایران در این رشته باور داریم و میخواهیم:
1. یک مرجع معتبر در زمینه آموزش، مشاوره و مدیریت مقاصد با پتانسیل گردشگری آبی ساحلی در ایران باشیم.
2. به توسعه و معرفی انواع رشته‌ها و شاخه‌های گردشگری آبی به افراد و ترویج این سبک از سفر به منظور افزایش نشاط و شادابی جامعه بپردازیم.
3. یک بستر مناسب و ایمن با تهیه و تدوین استانداردهای مورد نیاز فعالیت در حوزه گردشگری آبی و استفاده از توان، تجربه و دانش متخصصان این حوزه و مطابق با استانداردهای بین‌المللی برای تجربه این سبک از گردشگری برای همه افراد جامعه ایجاد نماییم.
4. بانک اطلاعاتی از مکان‌ها، فعالین بومی، متخصصان و تجربیات خاص در حوزه گردشگری آبی و دسترسی تمام علاقه‌مندان به آن با هدف تسهیل تجربه این سبک از سفر و توانمند‌سازی جوامع محلی در راستای توسعه پایدار، تهیه نماییم.
5. کارگاه‌ها و سفرهای متنوع در تمام شاخه‌های گردشگری آبی با کمک افراد متخصص و جوامع محلی به منظور ترویج و آموزش سبک سفر ماجراجویانه برگزار کنیم.
6. تشکیل تیم‌های داوطلب امداد و نجات برای همکاری با سازمان امداد و نجات کشور.

مطالب کاربردی

تماس با کانون گردشگری آبی

فعالیت‌های کانون

فیلم‌ها

گالری تصاویر

مطالب مرتبط

کانون گردشگری آبی موسسه طبیعت

نام و نام خانوادگی 
سایر
شماره همراه  
ایمیل 
می‌خواهم: * می‌توانید بیش از یک گزینه انتخاب نمایید
کد بالا را در کادر وارد نمایید :